Відділення анестезіології та інтенсивної терапії
Інформація про відділення
· відділення на 6 ліжок;
· працює 6 лікарів, з них 4 лікарі з вищою категорією та 2 лікарі з другою категорією, 10 медичних сестер, 5 молодших медичних сестер, 1 сестра-господиня;
· режим роботи: ургентний, цілодобовий.
Завдання ВАІТ
· Здійснення комплексу заходів по підготовці і проведенню загальної анестезії (наркозу) та реґіонарних методів анестезії при операціях, діагностичних і лікувальних процедурах.
· Здійснення комплексу заходів по боротьбі з порушенням вітальних функцій життєво важливих органів і систем, що виникають внаслідок захворювання, травми, оперативного втручання чи інших причин.
· Персонал відділення надає кваліфіковану медичну допомогу під час реанімації та подальшу інтенсивну терапію хворим у ВАІТ та інших відділеннях лікувального закладу.
· У відділення інтенсивної терапії госпіталізуються хворі з розладами гемодинаміки різного ґенезу та шоковими станами, з гострими розладами функції дихання, центральної нервової системи, паренхіматозних органів, гострим порушенням обмінних процесів, хворі у відновлювальному періоді після клінічної смерті, після оперативних втручань, гострими отруєннями.
· Проведення цілодобового моніторингу за вітальними функціями пацієнтів та додаткових інструментальних і лабораторних методів обстеження за допомогою необхідних апаратних засобів.
Відділення обладнано наркозно-дихальною апаратурою та засобами моніторингу закордонного та вітчизняного виробництва.
Історія відділення
Відділення розпочало свою історію у 1988 році, коли у складі ще невеликої лікарні було створено «Відділення анестезіології та реанімації» з трьома ліжками для інтенсивної терапії.
Завідувачем нового відділення у 1988 році став Кочергін Валерій Сергійович, який пропрацював на даній посаді до 2016 року. У штаті відділення було чотири лікарі, старша медична сестра та три медсестри-анестезистки.
Поступово, відповідно до потреб служби, збільшувалась кількість працівників та розширялось саме відділення.
У вересні 1993 року «Відділення анестезіології та реанімації» перемістилось у новий корпус стаціонару та мало вже 6 ліжок для інтенсивної терапії.
У 1996 році було відкрито кабінет ГБО та квантової терапії. Сеанси гіпербаричної оксигенації проводились до 2000 року та процедури лазерного опромінення крові та УФОК до 2003 року.
У 2001 році «Відділення анестезіології та реанімації» було перейменоване в «Відділення анестезіології та інтенсивної терапії».
При заснуванні у відділенні були в наявності наркозно-дихальні апарати «РО-6», «РО-6Н», «Полінаркон», «Полінаркон-2», дихальні апарати «Фаза-3С», дефібрилятори «ДИ-С-04».
На теперішній час відділенні та операційних використовуються апарати штучної вентиляції легень «Hamilton Raphael» (США), «T-Bird»(США), наркозно-дихальні апарати «Dameca Dream» (Данія) та «Dameca Siesta» (Данія), дефібрилятори-монітори DM-30 (Німеччина), один з яких обладнаний модулем для зовнішньої кардіостимуляції.
У 2017 році було отримано сучасні монітори пацієнта «Imec-8»(Китай), які дають змогу проводити цілодобове спостереження за такими показниками як артеріальний тиск(інвазивна та неінвазивна методика вимірювання), пульсоксиметрія, ЕКГ-моніторинг, термометрія;кисневий концентратор Perfecto O2, ЕКГ-апарат BTL-08 SD6, протипролежневий матрац OSD Easy Air Standart, який дає змогу покращити мікроциркуляцію.
За час свого існування персонал відділення надавав кваліфіковану медичну допомогу в необхідному об’ємі великій кількості пацієнтів(в середньому протягом року у ВАІТ лікується близько 400 пацієнтів) у будь-який день тижня та будь-який час доби, що й продовжує робити в теперішній час.