Відділення функціональної діагностики
Відділення функціональної діагностики – діагностичне відділення у складі КМЗ НМР «СМСЧ м.Нетішин» призначене для проведення обстежень стаціонарних та амбулаторних хворих також медичних оглядів робітників промислових підприємств і працівників ВП ХАЕС.
У своїй діяльності відділення функціональної діагностики керується чинним законодавством, директивними документами Міністерства Охорони Здоров’я, наказами та розпорядженнями головного лікаря КМЗ НМР «СМСЧ м. Нетішин», рішеннями медичних рад.
Розміщення кабінетів, оснащення приміщень здійснюється у відповідності до санітарних норм техніки безпеки після узгодження з органами санітарного та протипожежного нагляду у встановленому порядку.
Відділення функціональної діагностики створено у 1993 році.
Завідувачем ВФД було призначено лікаря функціональної діагностики Спаського Климента Васильовича, автора наукової роботи «Роль потенціалу плину (потенціал фільтрації) у формуванні хвиль кінцевої частини шлуночкового комплексу ЕКГ»
На сьогоднішній день відділення функціональної діагностики КМЗ НМР «СМСЧ м.Нетішин» поділяється на поліклінічний і стаціонарний підрозділи, які находяться на 7 поверсі поліклініки та 2 поверсі стаціонарного корпусу, а також кабінет електрокардіографії у відділенні профілактики поліклінічного корпусу.
Завідуюча відділенням – Поліщук Людмила Володимирівна, лікар функціональної діагностики. Працює на посаді зав. ВФД з 2016 року.
Старша медсестра відділення функціональної діагностики - Тимощук Оксана Миколаївна, медична сестра вищої категорії. Загальний стаж роботи 29 років.
Перелік досліджень в відділенні функціональної діагностики:
Електрокардіографія:
• нормативний запис ЕКГ у 12 відведеннях;
• запис ЕКГ по Небу;
• запис ЕКГ по Слопаку;
• ЕКГ – прості ортогональні відведення;
• ЕКГ при функціональних робах;
• проба Вальсальви;
• ортостатичні проби;
• проба з гіпервентиляцією;
• проба з фізичним навантаженням (проба Мастера);
• ритмограма.
ЕКГ при медикаментозних пробах:
• з калієм;
• з обзіданом;
• з атропіном;
• з еуфіліном.
Холтерівське моніторування у 3-х та 12-ти відведеннях.
Ультразвукові дослідження:
• ЕХОКГ двомірне ( М+Д) + кольорове картування + допплер;
• УЗД вагітності І, ІІ, ІІІ триместри з ДГ;
• УЗД органів черевної порожнини;
• УЗД нирок, сечового міхура (залишкова сеча);
• УЗД щитоподібної залози;
• УЗД молочної залози;
• УЗД сечостатевих органів чоловіків (ТА та ТР УЗД);
• УЗД сечостатевих органів жінок (ТА та ТВ УЗД);
• УЗД лімфатичних вузлів та поверхневих тканин.
Функція зовнішнього дихання (фармакологічні проби)
Ехоенцефалоскопія
Електрокардіографія – це ефективний метод апаратної діагностики кардіологічних захворювань за допомогою реєстрації електричного поля, що утворюється під час роботи серця. Електрокардіографія являє собою відносно недорогий, але цінний метод електрофізіологічної інструментальної діагностики в кардіології.
Підготовка до обстеження: необхідно мати при собі амбулаторну (стаціонарну) картку, направлення лікаря, результати попередніх ЕКГ (по можливості), чистий рушник.
ЕКГ з навантаженням – це метод, при якому лікар робить запис електрокардіограми пацієнта при фізичному навантаженні. Отримані результати допомагають оцінити стан серцево-судинної системи. Найчастіше метод використовується для діагностики ішемічної хвороби серця.
Підготовка до обстеження: за півтори години до обстеження пацієнту бажано відмовитися від прийому їжі. За погодженням з лікуючим лікарем, скасовуються і деякі медикаментозні препарати. Необхідно мати при собі амбулаторну (стаціонарну) картку, результати попередніх обстежень, електрокардіограму, чистий рушник.
Спірометрія – (лат. spiro — дую, дихаю, грец. - вимірюю) — визначення життєвого об'єму легень за допомогою спірометра. Спірометрію застосовують при профілактичних дослідженнях і з метою діагностики захворювань легень і серцево-судинної системи
Спеціальної підготовки обстеження не потребує.
Ехокардіографія – це метод ультразвукової діагностики, направлений на дослідження морфологічних і функціональних змін серця і його клапанного апарату.
Підготовка до обстеження: необхідно мати при собі амбулаторну (стаціонарну) картку, результати попередніх обстежень, електрокардіограму, чистий рушник.
Ехоенцефалографія (синоніми: ультразвукова енцефалографія, нейросонографія) – метод дослідження головного мозку за допомогою ультразвуку. Метод не має протипоказів і може бути застосований у всіх випадках, коли можна забезпечити щільне дотикання ультразвукового датчика до шкіри голови.
Спеціальної підготовки обстеження не потребує.
Холтер-моніторинг – це метод, що дозволяє оцінити серцеву діяльність пацієнта в умовах дотримання звичного способу життя. За результатами обстеження лікар-кардіолог може спостерігати за реакцію серця на фізичне та емоційне навантаження, визначити можливу ішемію міокарда за станом серця під час сну і впродовж доби. Також метод дозволяє встановити причину непритомності та переднепритомних станів. Дослідження проводиться в амбулаторному режимі, тому пацієнт може вільно займатися своїми буденними справами. Методика є високоінформативною і абсолютно безпечною для пацієнта.
Підготовка до обстеження: необхідно мати при собі амбулаторну (стаціонарну) картку з консультацією лікуючого лікаря, електроди ЕКГ одноразові (Skintact), результати попередніх обстежень, електрокардіограму, чистий рушник.
УЗД печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, селезінки, нирок, наднирників
Підготовка: за 3 дні до обстеження виключити з харчування продукти, що викликають метеоризм. Голодування до 8-12 годин з виключенням вживання води. Обстеження проводиться натщесерце
Абдомінальне УЗД сечового міхура, органів малого тазу у чоловіків (передміхурової залози, сім’ яних міхурців) та жінок (матка та придатки).
Підготовка: максимальне наповнення сечового міхура прийому 1-1,5 л. води, за 1-2 години до обстеження
Трансректальне УЗД передміхурової залози
Підготовка: очисна клізма напередодні та зранку перед обстеженням.
УЗД: щитоподібної залози, молочних залоз, слинних залоз та утворень шиї, м’яких поверхневих тканин, лімфовузлів, плевральних синусів (для визначення вільної рідини)
Підготовки не потребує