Клініко-діагностична лабораторія
Наша клініко-діагностична лабораторія разом із МСЧ-148 була створена в Нетішині наприкінці 1985 року, займала декілька кімнат в будівлі гуртожитку № 4, і працювали в КДЛ лише 7 жінок: завідувач Залуцька Г.В., лікар-лаборант Рассадкіна І.А., фельдшера-лаборанти Балачук Г.І., Бондарчук Н.Г., Ляміна Р.О., Сопронюк К.В. та санітарка Гулич Р.І. І майже зразу сталося важке випробування – Чорнобильська трагедія . Почали прибувати евакуйовані жителі з Прип’яті, кожен з яких мав потребу у лабораторному обстеженні ( розгорнутий загальний аналіз крові з підрахунком лейкоформули і тромбоцитів в мазках крові). На пункті забору крові в будівлі хірургічного відділення самовіддано працювали фельдшера-лаборанти Ляміна Р.О. і Сопронюк К.В. Лейкоформули і тромбоцити рахували Рассадкіна І.А. і була залучена терапевт Сердюк Т.О.
У 1987 році КДЛ переїзджає на 9 поверх нової будівлі поліклініки. Штат КДЛ поповнюється молодими лаборантами. Це Чернявка Т.В., Апончук Н.В., Кордиш Н.В., Жигадло С.В., Степанюк Н.А., Шпачук Л.П., Юрчук Л.М., Тищук З.В., Кулай А.М., Фатенкова Г.І., Закринична Л.П., Хуторна Н.В., Ямковая Т.Ж ., Шпак Р.О., Данилюк І.В.і Татарова Л.Г., яка в 1989 році була призначена старшим фельдшером- лаборантом КДЛ і до цього часу займає цю посаду. Важко переоцінити внесок в організацію роботи КДЛ Залуцької Г.В. і Татарової Л.Г. – це була дуже складна робота.
На протязі послідуючих років в штаті КДЛ також з’явилися лікар-лаборант серологічного відділу Смірнова Т.В., лікар-біохімік з великим досвідом роботи Нікітчук Л.О., лікарі-лаборанти Світайло В.Ю.( єдиний чоловік серед жінок за весь час йснування КДЛ), Чижик Л.А. і Живага З.Л. ( до теперішнього часу беззмінно працюють в імунологічному та серологічному відділі КДЛ).
1994 року був відкритий стаціонарний корпус, і КДЛ отримала чудові приміщення для біохімічного відділу. В 2002 році запрацював новий сучасний пологовий будинок, і для КДЛ було закуплено нове, на той час сучасне лабораторне обладнання – напівавтоматичні біохімічний і імуноферментний аналізатори, автоматичний гематологічний аналізатор. Це дало можливість значно розширити спектр біохімічних досліджень ( ліпідограма, визначення ферментів кінетичним методом, глікірований гемоглобін та інші), впровадити визначення методом імуноферментного аналізу рівня гормонів, виявлення поверхневого антигену вірусу гепатиту В, антитіл до вірусу гепатиту С, антитіл до збудників ТОРЧ-інфекцій. Використання гематологічного аналізатора дозволило повисити якість лабораторного обстеження працівників ХАЕС підчас проведення медоглядів та поліклінічних хворих.
З 2002 року в КДЛ працюють фельдшера-лаборанти Вадець Л.П., Троцюк М.М.і Ляшук Н.В., Брень О.В. і Булко О.В.( здобули вищу освіту, і зараз вони є біологи КДЛ), біолог Швець О.І. і біохімік Зінчук Л.С. На протязі 2003-2012 років в штат КДЛ були прийняті фельдшера-лаборанти Терещук С.Є., Захарчук О.А., Корнюш Ю.В., Прокопчук Ю.Ю., Яремчук І.П.
З 2003 року і до цього часу посаду завідувача КДЛ займає лікар-лаборант вищої категорії Рассадкіна І.А. За цей час КДЛ тричі успішно проходила атестацію і отримувала право на проведення вимірювань у сфері охорони здоров’я.
Після створення в 2016 році КМЗ НМР « СМСЧ м. Нетішин» і скорочення штату в КДЛ станом на 2017 рік є 28,5 штатних одиниць, з них лікарських посад - 6,0 , а саме: 1,0- завідувач, лікар-лаборант; 2,0 – лікарі-лаборанти ( Живага З.Л., Чижик Л.А.), 2,0 – біологи (Булко О.В, Швець О.І.), 1,0 – біохімік (Зінчук Л.С.) ; старший фельдшер-лаборант – 1,0 , фельдшера-лаборанти – 16,5 (17 осіб) ; молодші медичні сестри (санітарки-прибиральниці) – 4,5 (5 осіб); сестра-господиня – 0,5 ( Ріпа Н.В., займає цю посаду з 1992 року). За рахунок спецкоштів поза штатом працюють біолог – 1,0 ( Брень О.В.) і фельдшер-лаборант – 0,5.
На протязі 2014-2016 років за кошти з місцевого бюджету для КДЛ було придбане нове обладнання : напівавтоматичний біохімічний аналізатор, автоматичний промивач та шейкер-інкубатор для ІФА-досліджень, два фотометри, дві центрифуги, коагулометр, гематологічний аналізатор та аналізатор електролітів, але досі є суттєва проблема щодо придбання необхідної кількості хімреактивів, біохімічних наборів, ІФА-тест-систем, розчинів і витратних матеріалів для аналізаторів, лабораторного посуду.
За 2016 рік в КДЛ було виконано : 591309 досліджень ( в 2015 р.- 619980) ; на 100 амбулаторних відвідувань - 103,2 досл.( 2015р.- 112,5); на 1 стаціонарного хворого- 33,02 досл.(2015р.- 30,2); досліджень на 1 ліжкодень – 3,79 (2015р.- 3,38); кількість досліджень на 1 займану посаду – 23652 ( 2015 р. – 217950).